Szerző: Jankovics Anikó
FÉRFI-NŐ KOMMUNIKÁCIÓ
Férfi-Nő kommunikáció
Férfi és nő között nagyon sok probléma származik a kommunikációból.
Pontosabban a HELYES kommunikáció HIÁNYÁBÓL.
Mert egy férfivel NEM úgy kell kommunikálni, ahogy a mai nők gondolják, hogy kellene, hanem úgy, ahogy az magának a férfinek kellene.
A nő emocionális, a férfi racionális.
Minden nő érzelem-alapon működik, így vagyunk teremtve, ezen sajnos nem tudunk változtatni.
De meg kell értenünk, hogy a férfi viszont racionális-alapon működik.
Gondolkodása logikusabb, fókuszáltabb, és gyakorlatiasabb, tehát egy nő érzelmi alapú, „felhőnjáró” kommunikációjával, hosszútávon nem tud mit kezdeni, és nem tud abban a közegben működni sem.
(Ezért is van az, hogy a kezdeti, piros szivecskés, napi ötszöri, üzengetős, beszélgetős, ömlengős, ingyom-bingyom párkapcsolati üzemmód idővel megváltozik, ritkul, végül teljesen leredukálódik.)
Az érzelmi alapú kommunikációban csak egy szerelmes férfi tud lelkesen részt venni, de akkor is csak IDEIG ÓRÁIG, amíg lobog az illúzió tűze.
Lélektársi kapcsolatokban viszont a férfi NEM SZERELMES. (Hála a Magasságosnak) 🙂
Amikor a társával járja az útját, akkor ott a férfi már nem szerelmes, tehát NEM érzelmi alapon mérlegel és kommunikál.
Ami azt jelenti, hogy a társával kapcsolatban nem az illúzió vezérli.
Hanem járja a férfivé válás útját, és társát is vezeti a nővé válás útján.
És ez eddig szuper is lenne, ha nő ezt hagyná.
De a mai nők sajnos pont ezt nem hagyják, mert nem erre vannak nevelve. Ezért kell először teljesen megfordulni a lovon, mielőtt bármilyen sikeres kapcsolódásról beszélni lehetne.
Tehát a legjobb, leghatékonyabb és leginkább kielégítő kommunikáció az, ha a nő hagyja magát vezetni ezen az úton a társa által, és nem az, amikor folyamatosan le akarja húzni a férfit a szentimentális szerelem és az annak való megfelelés szintjére.
Oly sok nő panaszkodik nekem, hogy „a férfi nem halad”, de nem látják, hogy éppen ők késleltetik ezt azzal, hogy bennetartják őt az érzelem alapú működésbe, ami NEM KÖZEGE a férfinek.
Hogyan tudna haladni olyan közegben, ami nem az övé ??!!
Ez olyan mintha azért panaszkodnál, hogy a hal nem lélegzik a szárazföldön.
Tehát jobb lenne minél hamarabb megérteni ezt, és a szentimentális elvárások helyett, megfelelő közeget biztosítani a férfinek, és stabil talajt adni ezáltal a kapcsolatnak is.
Mert egy férfi végül HASZNOSULNI AKAR, TEREMTENI, nem ömlengeni, romantikázni vagy dagonyázni az érzelmi mocsárban.
Az, hogy 20 év házasság után még szenvedélyesen csókolóznak, a férfi virágot visz haza Valentín napra, majd szenvedélyesen bedönti feleségét az ágyba, csak az amerikai propaganda filmekben létezik. Ez nem a valóság, ÉS NEM IS KELL ANNAK LENNIE !!!!
Mert nem ez a dolga férfinek és nőnek együtt !!
Az egész mai, nyugati társadalom SZENTIMENTÁLIS.
Mert teljesen uralkodóvá vált benne a feminine (női) aspektus. A „feminizmus” !!
Ezért hiteles tudás és teremtő férfi erő helyett az érzelmeink alapján élünk (mindannyian), és aszerint minősítjük a dolgokat és az emberi kapcsolatainkat is, hogy mennyire tud az bennünket érzelmileg/érzékileg kielégíteni.
És természetesen ez alapján kommunikálunk is. Főleg a nők.
EZT nagyon fontos lenne megérteni, mert EZÉRT ülünk fordítva a lovon.
Azért, mert a férfi és női szerepek eltűntek, felborultak, eltorzultak, és a kommunikációnk követi ezt a mozgást.
Ha egy férfi nem elégíti ki a nő érzelmeit/érzékeit, akkor a minősítése automatikusan negatív lesz.
„Nem halad, nem ébredt fel, elmenekül, nem tud, nem képes, nem ért, nem szeret, nárcisztikus, stb…” ezeket hallom a nőktől állandóan. Miért? Mert nincsenek a királylányos elvárásaik kiekégítve.
A mai társadalmak tragédiája ez.
Hogy egy szentimentális, feminizálódott közegben tartja a férfiakat is, akik így nem tudják a férfi minőséget gyakorolni, magyarul elnőiesednek.
Ami által a nők kerülnek meghatározó szerepbe és elférfiasodnak.
Azok a nők pedig, akik természetüknél fogva nem tudnak dominánsak lenni, éppen az ellenkező végletbe esnek és ebben a közegben „életképtelenné” válnak. Függenek a partnerükön, kiszolgáltatják magukat és megalázkodnak. (De a saját gyengeségükért végül ők is a férfit hibáztatják persze)
Ma már a nőknek nincs megtanítva hogyan legyenek NŐK, a férfiaknak pedig, hogy hogyan legyenek FÉRFIAK, mert nincs AKI megtanítsa nekik.
Tombol a szentimentalizmus, a gátlástalan liberalizmus és az a pár józanabb paraszti ésszel rendelkező ember, akik megpróbálnak ezzel szembe menni, el van lehetetlenítve.
Így válnak működésképtelenné a házasságok, kapcsolatok, családok is…. mert az egyének nem tudják helyesen megélni SAJÁT minőségüket.
Az, ami a férfiből igazi férfit, a nőből pedig igazi nőt képes „csinál”, még ilyen körülmények között is, az a LÉLEKTÁRSI DINAMIKA.
Egy Istenadta folyamat, ami ha végre beindul is, végül elsüllyed és megfullad az ezo-spiri bulvár káoszban.
Hisz a férfiak és nők közötti torz kommunikáció sajnos már csírájában fojtja el a lélektársi kapcsolódásokat, így az első, ingyom-bingyom szakasz utáni válság időszakát már nem is tudják kezelni.
A nők akarják irányítani a férfiakat, akik kezdetben minden ilyen elvárásnak alávetik magukat.
Majd amikor a férfiak elkezdenek ébredezni ebből az állapotból, akkor jön a megbélyegzésük. Önző, nárcisztikus.
Az, hogy a „férfi még nem ébredt fel…” a legarrogánsabb női mondatok egyike. Ami – az ezo-sipinek köszönhetően – éppen akkor hangzik el, amikor a férfi ébredezni/lázadozni kezd a „királylány uralomból”.
Amikor végre FÉRFI akar lenni és nem csak hímnemű.
Meg kell értenünk a férfiak és nők Istenadta szerepét, és el kell kezdeni gyakorolni, aminek elsődleges eleme a HELYES KOMMUNIKÁCIÓ.
HELYES MEGÉRTÉS (hiteles tudás)
HELYES KOMMUNIKÁCIÓ (férfi-női megnyilvánulás)
HELYES VISELKEDÉS (férfi-női szerepek)
EZ tud végleges eredményt hozni. Semmi más.
Változz, változtass!
Kérj konzultációs időpontot
További elérhetőségeink
Messenger:
Jankovics Anikó
Forgó Zsolt
Email:
info[kukac]lelektarsdinamika.hu
Skype:
Lélektárs Dinamika
Facebook oldalak