Szerző: Jankovics Anikó
MI ALAPJÁN ÉS MIKOR DÖNT A FÉRFI
Mi alapján és mikor dönt a férfi
Sokat írtam már arról, hogy a női arrogancia egyik leggyakoribb megnyilvánulása, a férfiak döntésre kényszerítése. Mindenáron. Kerül, amibe kerül.
Amikor is egy – még eleve a folyamat elején járó – kapcsolatban a válságát élő, éppen széteső, bizonytalan férfit arra akarják kényszeríteni, hogy döntsön, mégpedig azonnal, és természetesen úgy, ahogy azt elvárják tőle.
A helyzetet csak tovább bonyolítja az, hogy más döntést vár tőle a felesége/élettársa, mást a szeretője, mást egy lélektárs, és persze a rokoni, társadalmi, munkahelyi, baráti, elvárások is szinezik a palettát.
Nem csoda tehát, hogy egy ponton elege lesz az elvárásokból, és SENKINEK nem akar tovább megfelelni. Egy lélektársi kapcsolat dinamikája pedig CSAK EZEN A PONTON TÚL tud elindulni.
Addig nem. Addig csak az „anyagi-párkapcsolat-séma” fut, a meglátni, megszeretni, megszerezni, kiábrándulni, elhidegülni, szétválni.
És amikor a fent említett pontot a férfi eléri, elindul egy krízis-lejtőn. Innentől már nem elégszik meg a királylányokkal. Innentől már NŐ kell neki, pontosabban A NŐT keresi. Érett, határozott, bölcs anyaföldet keres.
Nyilván ilyenkor még nála is sok az anyagi illúzió, még folyik az álomnő kergetés, a „nem tudom merre vagyok arccal és mit akarok” állapot, amiről más cikkekben sokat írok. Keres, kapcsolódik, tapasztal, virágról virágra száll, de az alapvető IGÉNYE már nem a királylányok kiszolgálása, hanem a női társ megtalálása.
CSAK MÉG NEM TUDJA HOGYAN…
(Na és MOST jön az a rész, amit a nőknek iskolai közelező tananyaggá kellene tenni.)
Tehát mivel nem tudja hogyan találna igazi társat, akarva-akaratlan installál egy virtuális MÉRLEGET.
Ennek a mérlegnek van 2 serpenyője, a kapcsolatnak pedig egy folyamata, amely során – a férfivé és nővé válás útjának 1. és 2. szakaszában – a nő ezekbe a serpenyőkbe rakosgatja, adagolja a vele kapcsolatos tapasztalatokat.
Szépen, egyiket a másik után, napról napra, hétről hétre, hónapról hónapra… és igen, évről évre.
Az egyik serpenyőben van helye azoknak a dolgoknak, amelyek segítik, haladásban tartják, működtetik a kapcsolat dinamikáját. Amelyek fokozatosan bizonyosságot adnak a férfinek a kapcsolat stabilitásáról, működőképességéről, a nő megbízhatóságáról, állhatatosságáról, erejéről, hűségéről, bölcsességéről.
A másik serpenyőbe pedig értelem szerűen azok a tapasztalatok kerülnek, amelyek szép fokozatosan aláássák a férfi bizonyosságát, bizalmát a nő iránt. Amelyek ingataggá teszik a kapcsolat alapját, és először megrekesztik, majd teljesen ellehetetlenítik a kapcsolatban maradást.
És amikor a férfi – a folyamat közepén, NEM pedig az elején – eljut válsága legmélyebb pontjára, ahol nincs már más csak ő és a Jóisten, akkor ennek a mérlegnek az „állása” dönti el azt, hogy ebből a mélypontból, gödörből veled fog kijönni vagy valaki mással.
EKKOR ÉS NEM ELŐBB !!
Ha végig ott voltál, ha tetted a dolgod, ha tudtál igazi, odaadó, önzetlen, szeretetteljes társa lenni a válságában, akkor az leszel a felemelkedésében és a hátralévő életében is. EZ BIZTOS.
Ha pedig játszmáztál, szakítgattál, elvárásokat közvetítettél, hisztériáztál, okoskodtál, zsaroltad, büntetted, lelkiismeret furdalást keltettél benne, vagy csak szimplán nem csináltad a dolgod, mint NŐ, akkor veled egyszerűen NEM TUD építkezni és működni. Sem a folyamat alatt, sem a végén.
És az ok, amiért ezt ennyire nyomatékosan próbálom elmagyarázni nektek az az, hogy a gödör alján, azokból a serpenyőkből már SEMMIT nem tudsz kivenni, és SEMMIT nem tudsz beletenni sem !!!
Amit addig jól-rosszul tettél, mondtál az MIND belekerül, és benne is marad. És automatikusan megmérettetésre kerül a „tűzpróbán”.
Mert egy férfi társa az, AKIVEL MŰKÖDNI TUD, és akivel kapcsolatban erről meg is győződik a folyamat alatt.
Ezért mondom nektek mindig, hogy NE csak akkor gyertek útmutatásért, ha már ég a ház. Amikor már bekövetkezik a zárás, szeparáció, távolodás, megrekedés.
Mert az azt jelenti, hogy addigra már sokat pakoltál a „negatív” serpenyőbe, és a mérleg nyelve nem jó irányba áll!!
És mivel egy férfi szeretete és türelme végtelen tud lenni egy királylány felé, (még akkor is, ha ezt a királylány nem így látja) ezért tudatos munkával (és a segítségemmel) még vissza lehet építeni az elveszett bizalmat, de néha már nagyon nehéz, és nagyon sok munka árán sikerül csak. És bizony olyan is van, hogy már nem sikerül, mert a bizalom odavan.
(Idevonatkozó hanganyagom: „Mitől halad és szilárdul meg a kapcsolat”)
Látom, hogy az elején (az 1. szakaszban) mindenki azt hiszi, hogy neki csuklóból menni fog úgy is, ha nem „fordul meg a lovon”. Mert még lobog az ingyom-bingyom szerelem, és mert a folyamat első felében úgy tűnik, hogy ez az ingyom-bingyom örökké tart majd, nem létezik, hogy el tud romlani.
Majd a férfinél jön a lejtő, zárás, a nőnél pedig a pánik és értetlenség..
Szaladgálás a jósokhoz, látókhoz, „ikerláng szakértőkhöz”, akik oldanak, kötnek, utaztatnak, bevonzanak, ígérgetnek fűt-fát, vagy éppen végleg keresztet vetnek a kapcsolatotokra, és közlik veled, hogy „engedd el”, … amitől tovább romlik az állapotod. És az állapotod romlásával egyenes arányban pakolod tovább a „negatív serpenyőt”.
És nincs kiszállás az elme mókuskerekéből, amíg meg nem fordulsz a lovon, és nem váltasz 180 fokban szemléletet.
Mindegy, hogy mi a hitrendszered, mivel mented fel magad az őszinteség alól, és mennyire vagy meggyőződve arról, hogy te mindent megtettél, (mégpedig természetesen „feltétel nélkül”) a mérleg nyelve fog dönteni.
És AKKOR, a gödör alján, már nem lesz beleszólásod.
Jobb, ha ezt MOST, még időben tudatosítod magadban.
Amikor még tombol a kezdeti „ingyom-bingyom”, senki nem hisz nekem.
Amikor pedig már kezditek a saját bőrötökön érezni, hogy bizony ez így van, akkor már sokkal nehezebb azt a „negatív serpenyőt” ellensúlyozni.
De nem lehetetlen 🙂
A ti mérlegetek hogy áll ??!!
Változz, változtass!
Kérj konzultációs időpontot
További elérhetőségeink
Messenger:
Jankovics Anikó
Forgó Zsolt
Email:
info[kukac]lelektarsdinamika.hu
Skype:
Lélektárs Dinamika
Facebook oldalak