Szerző: Jankovics Anikó
NEM FUTOK OLYAN SZEKÉR UTÁN…
Nem futok olyan szekér után…
Annyi nő hajtogatja ezt a hülyeséget, hogy „nem futok olyan szekér után, ami nem vesz fel…”
Miközben nem csak hogy nem futnak, de még csak nem is ballagnak utána, hanem egy ponton megállnak váááááárakozni és eleeeegedni… Pedig igenis futni kellene, mégpedig a legmélyebb elszántsággal és lelkesedéssel.
De nem futnak, mert a királylányok azt akarják, hogy a szekér fusson ő utánuk
És mindezt azzal az illuzórikus kifogással magyarázzák, hogy nekik TARTÁSUK VAN.
De ez nem tartás, hanem álarc, játszma, őszintétlenség, büszkeség, hamis ego.
Egy igazi nőnek VAN természetes tartása, amit mindenki érzékel is, akivel kapcsolatba kerül. De az nem abból ered, hogy elrejti és letagadja az érzéseit, hanem abból, hogy felvállalja. Önmagát. Úgy, ahogy van. Bátran, igazul.
Az igazság az, hogy egy „daliás” szekér nem fog futni utánad. (Max egy kordé vagy talicska)
Autentikus kapcsolatokban a férfi nem fut a nő után. Mert tudja/érzi, hogy az a nő lehet az ő társa, aki számára FONTOSABB A FÉRFI, MINT A SAJÁT BÜSZKESÉGE.
Tehát egy igazi szekér látni akarja, hogy elég elszánt, erős, határozott, és ELTÖKÉLT vagy-e abban, hogy felszállj !!
És AKKOR felvesz,…. de csak AKKOR.
A „nem futok olyan szekér után..” egy teljesen téves hitrendszeren és egy torz megértésen alapuló, RENDKÍVÜL KÁROS, női hozzáállás.
Ami tinédzser vagy ifjú titán korban még szórakoztató is lehet a nők számára és kihívás egy fiúnak, de azok számára, akik TÁRSAT keresnek, ez a legnagyobb zsákutca.
Ami mindjárt ott az elején meg is bénítja a férfi-nő dinamikát, és teljesen ellehetetleníti azt, hogy eljussanak az ezt követő szakaszokba… az egységről már nem is beszélve.
A férfi-nő kapcsolatok autentikus működésében a nő az adó, imádó, szolgáló, tápláló attitűdöt képviseli – automatikusan, nem kényszerből – a férfi pedig a fogadó, teremtő, irányító, tanító minőség. (Legalább is távirati stílusban összefoglalva.)
Az adónak kell menni a fogadóhoz, az imádónak kell menni az imádotthoz, a szolgálónak kell közeledni az „urához”, és a táplálónak kell támogatni a teremtőt.
Ez NEM történhet fordítva.
Miért?! Mert nem működik.
Én mindig azt mondom, hogy akinek ez nem tetszik, Istennél lehet fellebbezni. Mert Ő teremtett bennünket így. És nyilván okkal.
Ha tetszik, ha nem, ez így tud működni, máshogy nem.
De a lélektársi kapcsolatban egy nőnek ez már különben sem „tetszik, nem tetszik” kérdése.
Autentikus kapcsolatokban a nő természetes módon viselkedik így, mert NEM TUD nem adni, NEM TUD nem imádni, és NEM TUD nem szolgálni.
FUTNOD nem kell egy szekér után sem.
De 100%-osan eltökéltnek kell lenned abban, hogy fel akarsz szállni.
Különben lemaradsz róla.
Változz, változtass!
Kérj konzultációs időpontot
További elérhetőségeink
Messenger:
Jankovics Anikó
Forgó Zsolt
Email:
info[kukac]lelektarsdinamika.hu
Skype:
Lélektárs Dinamika
Facebook oldalak